„Рилски” с 6 медала от държавното за кадети в Самоков

Евгени Генчев грабна приза за най-техничен състезател

Борците на „Рилски спортист” завършиха трети на държавния лично-отборен шампионат по класическа борба за кадети в Самоков. Домакините записаха актив от 53 точки в отборното класиране, пропускайки пред себе си единствено шампиона „Левски” /85 т./ и подгласника му ЦСКА /64 пункта/.
Нашите спечелиха общо 5 медала в надпреварата – 1 златен, 2 сребърни и 3 бронзови. Първенец в кат. 85 кг стана Евгени Генчев, който взе приза и за най-техничен състезател на турнира. Той надигра на финала Денислав Златев от „Берое” /Стара Загора/ и накрая заслужено ликуваше с купата.
Сребърни медали окичиха гърдите на Августин Спасов /кат. 50 кг/ и Николай Иванов /76 кг/, които отстъпиха в последните битки съответно пред Кънчо Емилов /„Локомотив”-Пд/ и Щерьо Щерев /ЦСКА/.
Трети места и бронзови отличия завоюваха Константин Куртев /кат. 46 кг/, Иво Кьосев /69 кг/ и Марио Стоянов /76 кг/.
Гостите благодариха на домакините за отличната организация. През трите дни на надпреварата не се получиха и сериозни контузии.
Общо 165 млади борци от 23 клуба от цялата страна взеха участие в републиканското първенство.