Жените сътвориха малко чудо при успех над „Локо“ (Сф), дъщерята на Йордан Бозов дебютира

„Рилски спортист“ разгроми „Локомотив“ (София) със 77:39 в двубой от междинния 7-и кръг на женската баскетболна „А“ група, състоял се на 29 ноември в „Арена Самоков“.
Интрига в срещата донякъде имаше само през първата част, която нашите момичета спечелиха с 25:17. Впоследствие разликата набързо набъбна и на полувремето достигна 20 точки – 49:29. Именно тогава се случи нещо почти немислимо, тъй като столичанки така и не успяха да запишат точков актив през третия 10-минутен период в мача, който „Рилски“ взе с 12:0! Категоричната преднина позволи на Маргарита Маринкова да включи в игра всичките си състезателки в тимовия лист, а след финалната сирена светлинното табло показваше 77:39 в полза на домакините.
Две националки бяха най-резултатни за „Рилски спортист“ – Виолета Григорова записа 15 точки, а 12 добави Деница Манолова.
Успешен дебют в женския баскетбол на едва 14-годишна възраст направи Катрина Бозова, която е дъщеря на дългогодишния капитан на „Рилски спортист“ Йордан Бозов и съпругата му Теодора Петрова, която е наставник в детско-юношеската школа на клуба. Катрина впечатли с изявите си на паркета и за 14 минути игра се отчете с 5 точки, 1 борба и 1 отнета топка.
Сред състезателките на „Локо“-то единствено Гергана Цекова достигна до двуцифрен точков актив и приключи двубоя с 10 точки.
„Рилски спортист“: Виолета Григорова 15, Деница Манолова 12, Ивана Бонева 8, Раня Абурая 6, Вероника Джикова 5 (Радина Илиева 7, Гергана Бъчкова 6, Катрина Бозова 5, Гергана Никова 5, Преслава Попова 4, Кристина Станкова 3, Даяна Николова 1).
„Локомотив“ (София): Гергана Цекова 10, Ванеса Кокалова 8, Ренета Димитрова 7, Магдалена Георгиева 5, Елеонора Петкова 4 (Ина Димова 3, Деяна Станиславова 2, Адриана Лазарова, Теодора Големанска, Натали Михайлова, Галена Христова, Михаела Цецкова).
Само още един мач от кръга се състоя по програма. В него шампионът „Берое“ (Стара Загора) записа рутинна победа с 88:58 над „Академик“ (Пловдив) като гост.
Именно старозагорки са лидери в класирането с пълен актив от 14 пункта вследствие на седемте си поредни успеха от началото на сезона. „Монтана“ запази второто си място с 6 победи и 1 загуба, а трети с баланс 5-2 е „Рилски спортист“. „Локомотив“ пък остана четвърти с 4 победи и 3 загуби.
В следващия кръг на „А“ група самоковки гостуват на „Академик“ в Пловдив на 2 декември, събота, от 14 ч.