Катастрофиралите коли не са историческа забележителност
Нашият град се посещава от много туристи, които разглеждат историческите забележителности. Историческият музей е най-посещаван, но пред него и точно пред паметника на Захари Зограф [още…]
Нашият град се посещава от много туристи, които разглеждат историческите забележителности. Историческият музей е най-посещаван, но пред него и точно пред паметника на Захари Зограф [още…]
В навечерието сме на новия зимен сезон. Много млади скиори отново ще плъзнат по пистите. Желая им от сърце успех, но искам да им предам [още…]
Мнение Около 1952 г. в махалата над Легето се появи монах. По-късно добър човек го настани в двора на Петър Есовата къща, в дъното на [още…]
Много се направи през последните години за благоустрояването и почистването на Самоков и района. Потръгна и работата по програми. В тях се включват и много [още…]
Проверка по писмо „Дни наред ние, възрастните хора, обикаляме около пощата, за да получим транспортните си за ноември. Едва на 3 декември в пощата бяха [още…]
На 6 ноември България изпрати своя патриарх, който напусна този свят на 98-годишна възраст. Млади и стари се показаха развълнувани и натъжени от тази загуба, [още…]
Защо в пазара няма вода? Специално изградената преди няколко години чешма в началото на частния пазар не работи. От другата чешма – в източния край [още…]
Днес в страната ни има най-различни вестници и списания, но повечето от тях са политически патерици на големи и малки партии. Изключение правят централните вестници [още…]
За пример с гражданското си поведение са хората от фамилиите Дръндеви и Юнакови, живеещи на ул. „Захари Зограф”. Те редовно събират боклуците пред къщите си, [още…]
„Не сме народ! Не сме народ, а мърша…” # Петко Р. Славейков Вместо фейлетон Връзката между експулсивната детерминация на изохронните явления в статуса на хомо [още…]
Тези дни, от малкия си престой в болницата научих, че „всички болести идват от ядове, а ядовете – от гадове…” Колко ли „гадове” живуркат в [още…]
Спомням си есента на 2006 г., която донесе нова придобивка на населението на града ни и особено на пенсионерите. Кметството и Общинският съвет гласуваха средства [още…]
Напоследък електрическият ток в нашия Първи квартал спира всеки ден. В сряда, на 14 ноември, през голяма част от деня нямаше ток. От една седмица [още…]