Тайожна Ухта
Из моя стар бележник Любен Янкулов с. Белчин Наскоро прочетох, че е даден старт на добива на газ в полуостров Ямал. Още догодина се планира [още…]
Из моя стар бележник Любен Янкулов с. Белчин Наскоро прочетох, че е даден старт на добива на газ в полуостров Ямал. Още догодина се планира [още…]
Налага ми се често да пътувам до София и до Боровец. Има някои хубави коли, но доста автобуси и микробуси са стари, амортизирани, в лошо [още…]
На ул. „Подридна” 54 от години има необитаема къща. В двора, а и по тротоара има много боклуци, всичко е обрасло в буренаци. Трудно се [още…]
Благодаря Ви, д-р Александър Димов! Благодаря за вниманието и помощта, която ми оказахте, без да съм ваша пациентка. Благословено е с. Ярлово, че Ви има. [още…]
Много се писа напоследък, че шосетата за Дупница и Ихтиман са в тежко състояние. Сигурно е така, но нека се обърне внимание и на селските [още…]
Вече толкова много се е изписало и изговорило по темата за неграмотността, нелюбознателността и въобще деградацията на днешните тийнейджъри. Това несъмнено е въпрос, който засяга [още…]
Позиция Не случайно избрах това заглавие, което по своему може да звучи по-скоро като въпрос и наистина да е въпрос – българи ли сме или [още…]
След като бяха оповестени дните и часовете за безплатни профилактични прегледи от софийски екип в поликлиниката за рак на гърдата ние, няколко жени, решихме да [още…]
Месеци наред вече бездомни глутници кучета безпокоят живеещите в блокове 1, 2, 3, 4 на кв. “Възраждане” и в околните къщи. Снимката ни бе изпратена [още…]
„Спомни си за мен, когато съм далеч заминал в страната на Тишината. Помни ме и бъди тъжен!” Кристина Росети „…Тишината е музика, звучаща от Витоша [още…]
Из редакционната поща Изключително замърсени са улици, тротоари и градинки в града ни. Излизаш на разходка по центъра, и не само там, и те лъхва [още…]
Истинска мъка е да пътуваш с първия автобус, който тръгва от Ярлово за Самоков към 8 ч. сутринта и минава през Ковачевци, Поповяне и останалите [още…]
Във вестника вече на няколко пъти се писа, че шосето за Ихтиман е в трагично състояние – с огромни и многобройни дупки. Имаше, доколкото си [още…]
Близо месец лекари, медицински сестри и санитари от ОАРИЛ при “МБАЛ-Самоков” се грижеха всеотдайно за нашия Иван Петров Йосифов, въпреки критичното му и безнадеждно състояние. [още…]
От известно време вода залива традиционната пътека в Лаго /източно от Искъра/ в горната й част. Много хора, тръгнали на разходка, излет или по някаква [още…]