Дупките се показаха, ще се кърпят ли?
Писмо с отговор Нови големи дупки в асфалта зейнаха след затоплянето в първите мартенски дни. Така по улиците става още по-трудно да се ходи или [още…]
Писмо с отговор Нови големи дупки в асфалта зейнаха след затоплянето в първите мартенски дни. Така по улиците става още по-трудно да се ходи или [още…]
Мъчно ни стана, като научихме, че мачът от първия кръг на пролетния полусезон в зоната между “Рилски спортист” и “Левски” /Елин Пелин/, който трябваше да [още…]
Отклик Във връзка с многото коментари по радио, телевизия, централен и местен печат за опасностите, които крие стената на яз. “Бели Искър” при евентуалното й [още…]
Отклик Късно вечерта преди дни в сайта на в. “Приятел” прочетох публикация за състоянието на яз. “Бели Искър”. Не спах добре до сутринта. Проблемът е [още…]
Снеговалежите, ниските температури и недостатъчното почистване превърнаха почти всички второстепенни улици в града ни в ледени коруби. По тях е възможно само еднопосочно движение и [още…]
Петстотин години вериги! Петстотин години бесилки и кръв от страшни кланета обливаха родната земя! Но народът български не загина. Балканът закриляше неговия дух. А верните [още…]
Уважаеми редактори, с ваша помощ и морална подкрепа издадохме моята книга “Сили имам да се боря”. Тя стана послание към всички хора, срещнали болестта рак. [още…]
Четем във вестника, че се вземат мерки срещу наводнения, че комисии обикалят язовири, реки и мостове, но не знаем дали някои от тези хора са [още…]
Мисля си, че “Alles Gute”, “Bonne chance”, “Buena suerte, muchos eхitos”, “Good luck, all the best for the future”, “Tante bella case”, “Всичко хубаво, честит [още…]
Много хора на този свят живеят благодарение на глупостта и лековерието на другите. Има безброй начини за измъкване на пари, когато се експлоатират човешката алчност, [още…]
Позиция През последните седмици се сблъскахме с интересна ситуация, напомняща на българската поговорка: „Не слушай какво говоря, а гледай какво правя”. В различни медии Министерството [още…]
Какво беше и ще остане в сърцата ни нашето село Шишманово? Село родно, мило, с нищо незаменимо и толкова силно родените в него пленило, че [още…]
През последните дни времето най-после се позатопли и снегът започна да се топи. Но камарите са огромни, такава зима от много години не е имало, [още…]
В бившия ресторант „Кутна Хора” години наред се хранеха хора с по-ниски доходи по списъци, утвърдени от дирекцията за социално подпомагане. Доколкото ми е известно, [още…]
“Всяка власт развращава. Абсолютната – абсолютно!” /Сентенция от древен Рим/ Политик, който загуби политическите инстинкти, става лесно политически труп. Ако това се случи веднъж, си [още…]