Търсят се икономии не там, където трябва…
Ние, българските пенсионери, сме корав народ: строихме, градихме цял живот България и накрая дочакахме нашият труд да бъде ограбен ей така… През годините на т. [още…]
Ние, българските пенсионери, сме корав народ: строихме, градихме цял живот България и накрая дочакахме нашият труд да бъде ограбен ей така… През годините на т. [още…]
В понеделник, на 10 октомври, в 10 ч. трябваше да пътувам за Благоевград с автобуса, който тръгва от Пловдив и минава през Самоков. Пътуването беше [още…]
Благодаря най-сърдечно на Общината и лично на г-н Ангел Николов за проявената човещина и разбиране. Желая от сърце много здраве и успехи в труда и [още…]
Годината е 1977-а. Едно от малкото развлечения за самоковци е киното, където се събират много хора. Точно там един младеж успява с лекота да се [още…]
Гласоподавателю, изправен си пред твоята будна съвест – за кого да гласуваш на 23 октомври? Гласувай! Гласувай, защото твоят глас ще реши кой да управлява [още…]
Продължава дългоочакваният ремонт на ул. „Грънчар“. Пресечката на тази улица обаче, която води към фирма “Озон” и бившите “Вторични суровини”, не е включена в ремонта, [още…]
Най-после започна ремонтът на ул. “Грънчар” /зад “Енергото”/. В момента е спрял, но вече се писа, че сега, след като е ремонтиран вече водопроводът, който [още…]
Малко му трябва на човека да се почувства горд, че е българин! На 22 септември в пенсионерския клуб в “Самоково”, както винаги, почти всички маси [още…]
От няколко месеца в търговски обект на бул. “България” от известна местна верига магазини се продават некачествени и направо развалени яйца, в опаковки по 10 [още…]
На жалба на Инициативния комитет в Самоков до омбудсмана на републиката Константин Пенчев с искане за отделяне на ВиК мрежата в общината в обособено самостоятелно [още…]
Проверка по сигнал В понеделник, на 19 септември, на ранина, гражданка звънна на редакционния телефон: „Благодарим ви! Ако не ви се бяхме обадили, водата май [още…]
Вече на два пъти през тази година правоимащите получават хранителни помощи от Европейския съюз със съдействието на Българския червен кръст. Хората са благодарни, че в [още…]
На всички ученици честитя от сърце новата учебна година. Пожелавам им да бъде спорна, успешна, а те да са здрави и късметлии. Да овладяват постиженията [още…]
Благодарение на общинското ръководство, оглавявано от кмета Ангел Николов, градът ни се преобрази. Мнозина са благодарни. Не липсват и скептици и сеирджии, но това е [още…]
Наскоро бяха ремонтирани тротоарите от банката /ОББ/ до Горния мост. Премахнати бяха ненужни стълби, ликвидирани бяха неравности и пространството като че ли стана по-широко. Удоволствие [още…]