Лиляна Бранкова и Веселин Игнев – медалисти на купа „Самоков“

Общо 165 състезатели от 30 клуба участваха в традиционната надпревара по спортно ориентиране за купа „Самоков“. В рамките на състезанието се състояха два старта на средна дистанция – на 31 октомври в покрайнините на Железница и ден по-късно в района на Рельово.
Лиляна Бранкова защити достойно името на домакините от клуб „Соколец“ и заслужи бронзовия медал в елитния клас при жените. Победителка стана Мая Недялкова от „Компас крос“ /Русе/.
Борис Йосифов от „НСА-Сивен“ пък бе първенец при мъжете в отсъствието на самоковския ас Боян Софин.
Вторият медал за състезателите на „Соколец“ стана притежание на Веселин Игнев, който завърши втори в отворения клас. Съотборникът му Петър Бранков пък даде девето време при мъжете над 35 години.