„Локомотив” (Пд) удари „Септември” (Сим) в Говедарци с гол на бивш играч на „Рилски спортист”

Сребърният медалист от последното издание на Първа лига „Локомотив” (Пловдив) победи с 3:1 втородивизионния „Септември” (Симитли) в първата си контрола в предсезонната подготовка, състоял се на 22 юни на ст. „Мальовица” в Говедарци.
„Смърфовете” стояха по-добре на обновения терен в най-голямото село в община Самоков и съвсем заслужено стигнаха до успеха. Техничният полузащитник Лукас Салинас откри резултата в красив прехвърлящ удар в средата на първата част. Второто попадение бе дело на бившия футболист на „Рилски спортист” Александър Иванов. Синът на изпълнителния директор на „Локомотив” Георги Иванов-Гонзо овладя дълго подаване, размина съперников футболист и елегантно покачи резултата на 2:0. Символичните гости намалиха изоставането си в средата на втората част. Националът Бирсент Карагерен сложи точка на спора в допълнителното време на мача и оформи крайното 3:1 за пловдивчани.