Рекордните 39 т. на Мирослав Васов не стигнаха на младежите на „Рилски” срещу „Чавдар”

Вторият отбор на баскетболния „Рилски спортист” ще играе във Втората четворка на „А” група. Това стана ясно след втората загуба на тима от „Чавдар” /Троян/ в баражите за допълване на Първата петица. Вчера самоковци отстъпиха със 71:86 в Троян, въпреки че дълго време играта бе равностойна. В потвърждение на този факт е равният резултат след първата част – 22:22. Във втория период гостите дори успяха за кратко да излязат напред, но вдъхновените състезатели на треньора Лъчезар Диков си върнаха преднината на голямата почивка при 47:43 в тяхна полза. Завързаната игра продължи и след антракта, но все пак в края на третата и началото на четвъртата част вече стана ясно, че самоковци нямат сили да наваксат пасива си от 10 пункта от първия мач и те записаха второ поражение от „Чавдар”.
20-годишният Мирослав Васов се отчете с невероятните 39 точки – повече от половината от точките на „Рилски 2”. Това обаче съвсем не е негов личен рекорд, тъй като преди близо две години – на 2 юни 2017-а, Васов наниза 48 /!/ точки срещу ЦСКА.
„Рилски спортист 2”: Васов 39, Попов 4, Белишки 2, Боянов 2, Стоянов /Пл. Стефанов 16, Георгиев 5, Николов 3, Д. Стефанов, Адирков, Милушев/.
За домакините над всички бе бившият състезател на „Рилски спортист” Ивайло Вучков с 25 точки, докато Михаил Танев добави 21 пункта.