БК „Рилски спортист” ще играе с „Берое” на четвъртфинал за Купата на България

Вчера бе изтеглен жребия за четвъртфиналите на турнира за Купата на България по баскетбол. „Рилски спортист“ се падна с доста сериозен противник – „Берое“ /Стара Загора/. Двата тима вече се срещнаха веднъж през сезона. Това стана на 20 октомври в „Арена Самоков“, когато домакините осъществиха рядко срещан обрат в последната минута на мача и го спечелиха с 94:93. И тогава, а и след това, старозагорци показаха, че имат изключително стойностен състав. В последния кръг възпитаниците на Любомир Минчев победиха „Балкан“ в Ботевград с 90:82, но на моменти имаха преднина и от 25 точки. „Рилски спортист“ ще бъде домакин в първата среща от четвъртфиналите на 27 декември, а реванша в Стара Загора е насрочен за 16 януари. Ако преодолеят „Берое“, самоковци ще играят на полуфинал с победителя от двойката „Академик“ /Правец/ – „Спартак“ /Плевен/. Финалът ще се състои на 2 март в Панагюрище. Гвоздеят в програмата на четвъртфиналите е сблъсъка „Левски Лукойл“ – „Балкан“, а последния полуфиналист ще определят отборите на „Академик Бултекс 99“ /Пловдив/ и „Ямбол“.