Виктория Петрова стана шеста в страната на 3000 метра

Състезателката на „Рилски атлет“ Виктория Петрова зае 6-ото място в бягането на 3000 м на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст (под 20 г.), състоял се на 17 и 18 юни. Резултатът на Вики е 12:21 мин. Тя се класира и 7-а на 1500 м с време 5:37 мин. Успехът на нашето момиче е още по-голям, като се има предвид, че тя се състезаваше в по-горна за нея възрастова група.
Извън класирането Вивиан Кръстева на 800 м постигна 2:26.61 мин., а на 100 м с препятствия – 15.01 сек., и то при хладно и дъждовно време. Както уточни помощник-треньорът в „Рилски атлет“ Иван Стоилов, личният рекорд на Вивиан в последната дисциплина, установен съвсем наскоро, е 14.77 сек. Самоковката хвърли копието на 28.03 м. Предстои Кръстева да участва в националния шампионат по седмобой, който ще се състои на 8 и 9 юли във Велико Търново.
14-годишната Гергана Кючукова пък постави личен рекорд, като пробяга 800 м за 2:35.65 мин. И Гергана ще участва в шампионата във Велико Търново в своята възрастова група /под 16 г./.

Междувременно, на 18 юни, Владимир Кръстев зае призовото 8-о място на традиционния шосеен пробег на 10 км в гр. Лийдс /Великобритания/ с резултат 33 мин. 4 сек. Това е най-доброто му постижение досега в тази дисциплина. В авторитетното състезание участваха 1976 атлети. Както е известно, на националния шампионат по маратон през май Владимир се класира 6-и. Негов наставник е старши треньорът в самоковския клуб Костадин Чифлиджанов.