Женското направление – № 5 в страната, мъжкото зае 10-а позиция

„Рилски спортист“ зае престижната пета позиция в сумарното подреждане на подрастващите в женското направление. Информацията е на електронното издание bgbasket.
Клубът ни оформи актив от 22 точки в крайното класиране, като допусна пред себе си само 4 отбора – „Левски” /33 т./, „Черно море” /30/, „Септември 97” /29/ и „Шампион 2006“ /27/.
С най-голям принос за челната позиция на клуба бяха кадетките до 16 г., които спечелиха бронзовите медали от тазгодишните финали. Девойките до 19 години и момичетата до 14 г. заеха пети места, а по-назад – на 11-о място, се наредиха 12-годишните надежди.
С показаното от различните състави „Р. спортист“ изпревари доказани школи като тези на „Монтана“, „Асеновец“, „Балкан“, „Славия“.
Не толкова убедително се представиха подрастващите в мъжкото направление, които останаха 10-и от 17 отбора. Най-предно класиралият се състав на клуба бе този при 12-годишните момчета, който зае 6-о място на държавния шампионат във Варна.
Първенец тук стана „БУБА баскетбол“, пред „Шампион 2006“ и „Черно море“.