Изабел Крамарска спечели „Мтел атлетика за младежи”

Състезателката на „Рилски атлет” Изабел Крамарска спечели веригата от състезания по трибой за момичета до 14 г. „Мтел атлетика за младежи”! Нашето момиче триумфира в последния 8-и кръг от надпреварата, състоял се на 17 май на стадиона на Националната спортна академия „Васил Левски”, и си осигури голямата награда на турнира с 1359 т. /гледат се най-добрите 5 старта на атлета, а точките от последното състезание се удвояват/. В София Крамарска пробяга 60 м за 8.2 сек., 600 м за 1:50.9 мин., а на скок дължина постигна 5.06 м., като общия й удвоен сбор от точки за този кръг бе 438.
Димитър Тосков пък стигна до бронза в трибоя при момчетата до 14 г. с показатели: 60 м – 7.9 сек.; 800 м – 2:29.3 мин.; скок дължина – 4.87 м. Така той прибави общо 408 пункта към актива си до момента и зае третото място и в крайното класиране на надпреварата с 1211 т.
Георги Ганджулов окупира шестата позиция както в последния кръг, така и в генералното класиране. Самоковецът пробяга 60 м за 8.2 сек., 800 м за 2:29.8 мин., а на скок дължина постигна 4.33 м., за да прибави 358 т. и да завърши с общ сбор от 1093 т. от петте си най-добри старта в „Мтел атлетика за младежи”.
Съотборникът им в „Рилски атлет” Александър Шаренкапов пък зае 12-о място във финалната проява на турнира и завърши 13-и в крайното класиране.
Следващото състезание, в което ще участват наши атлети, е държавното първенство за юноши и девойки младша възраст, което ще се състои на 27 и 28 май на ст. „Васил Левски” в столицата.