Красимир Анев с първи точки за сезона, завърши 28-и в спринта на 10 км в Поклюка

Биатлонистът Красимир Анев влезе в зоната на точките във второто състезание от новия сезон на Световната купа – спринта на 10 км в словенския зимен център Поклюка, състоял се на 7 декември. Спортист № 1 на Самоков за 2017 г. се класира на 28-о място и с това си осигури 13 точки за генералното класиране. Анев направи две „чисти” стрелби и завърши на 1:16.9 мин. зад бързака Йоханес Бьо от Норвегия, който спечели спринта въпреки допуснатата грешка на рубежа. Антонен Гигона от Франция зае рекордното за кариерата си второ място, а бронза остана за руснака Александър Логинов, като и двамата не сбъркаха при двете си спирания на стрелбището.
Още двама българи попаднаха в първите 60 финиширали състезатели и ще участват в утрешното преследване на 12.5 км. Владимир Илиев даде 33-о време с два пропуска в стрелбата, а Антон Синапов е 54-и с един неточен изстрел. 19-годишният Кристиян Стоянов, който навъртя една наказателна обиколка в дебюта си в Световната купа, завърши на 97-о място.
Йоханес Бьо и Антонен Гигона са първи и втори и в генералното класиране, където тройката допълва Симон Едер от Австрия.