Станислав Ваклинов и България за малко да подхлъзнат и Русия в световните квалификации

Снимка: БФБ

Националният отбор по баскетбол изигра нов силен мач само три дни след сензационната победа над Франция в четвъртък. Снощи възпитаниците на Любомир Минчев загубиха гостуването си на супер фаворита Русия в Химки със 73:77. Българите играха равностойно при визитата си на Алексей Швед и компания и до последно имаха надежди да постигнат обрат в мача. Руснаците дръпнаха с 10 точки в края на първата част, но “лъвовете” не се предадоха и въпреки някои слабости в играта, се бореха геройски до последно.
Състезателят на гръцкия гранд “Олимпиакос” Александър Везенков бе най-деен в българския състав с дабъл-дабъл от 22 точки и 12 борби. Капитанът Павел Маринов добави 14 пункта, а Димитър Димитров завърши с 12. Самоковецът Станислав Ваклинов бе на паркета в рамките на 3 минути, в които направи две лични нарушения.
Следващият прозорец от квалификационния цикъл за световното първенство в Китай през 2019 г. е в края на ноември и началото на декември. Тогава България приема Босна и Херцеговина и гостува на Франция.
България: Александър Везенков 22, Павел Маринов 14, Димитър Димитров 12, Дий Бост 7, Христо Захариев 2 /Станимир Маринов 8, Александър Янев 5, Божидар Аврамов 3, Станислав Ваклинов, Николай Стоянов, Венцислав Петков/.