Футболистите скриха топката на “Мирково” – 5:1

“Рилски спортист” разгроми с 5:1 “Мирково” в среща от втория кръг на Източната “А” ОФГ и превзе върха /заедно с „Левски”-Долна баня/ с пълен актив от 6 точки и голова разлика 7:2.
Момчетата ни срещнаха трудности със съперника единствено през първия половин час, когато резултатът вървеше 1:1. По-нататък възпитаниците на Николай Вуков нямаха проблеми и лесно се справиха със своя съперник.
Първият гол падна в 15-ата минута, когато Ивайло Захариев пусна отличен пас към Краси Вардаров и той с лекота преодоля стража на гостите. Само 4 минути след това обаче вратарят ни Венци Зографски подцени една топка и мирковци неочаквано и за самите тях изравниха.
Все пак в 40-ата мин. Иван Гемеджиев отново изведе съотборниците си напред – 2:1, след подаване по конец на Виктор Колев.
През вторите 45 минути тимът от Елинпелинско тотално свали гарда и за нашите не бе проблем да реализират още 3 безответни попадения. На гостите не им помогна и това, че в 51-ата мин. червен картон за удар без топка получи централният защитник на домакините Иван Иванов.
В 62-ата минута точен бе плеймейкърът Васил Киров, в 74-ата мин. името си сред голмайсторите записа и колегата му в халфовата линия Янко Ангелов, а крайното 5:1 бе оформено от автогол на бранител на “Мирково”, опитал се да изчисти една топка, центрирана от юношата Кристиян Додов.
“Рилски спортист”: Зографски, Кирилов /46-Кр. Додов/, Груев /46-Спасов/, Иванов, Пътников, Колев, Ангелов, Захариев, Вардаров, Киров, Гемеджиев
В следващия кръг „Рилецо” гостува на “Звездец” /Горна Малина/. Двубоят е на 29 септември, неделя, от 17 ч.