0:3 в Ботевград, Петко Петков-Рамбо ни наказа

Тежка загуба понесоха футболистите на „Рилски спортист“ при гостуването си на хомогенния състав на „Балкан“ в среща от 3-ия кръг на Югозападната Трета лига. Нашите момчета паднаха с 0:3 на 22 август, а над всички в двубоя бе бившият ни нападател Петко Петков-Рамбо, отчел се с гол и асистенция за победителите. Таранът първо реализира за 1:0 в 44-ата мин., а 12 минути след почивката подаде на съотборника си Георги Кременлиев за 2:0. Класическия резултат оформи Ангел Ангелов в 68-ата мин. след четириходова комбинация на своя тим.
Единствената реална възможност за самоковци бе в началото на мача, но синът на Георги Иванов-Гонзо – Александър, не успя да порази целта, останал сам срещу стража на домакините.
Още преди сблъсъка със „зелените“ наставникът на „Р. спортист“ Владимир Иванов-Фугата се лиши от услугите на централния нападател Марио Йорданов, който повече няма да защитава цветовете на отбора. Юношите на клуба Атанас Белемезов и Георги Даганов пък бяха върнати в старшата възраст по преценка на старши треньора.
В следващия 4-и кръг нашите са домакини на лидера „Вихрен“. Двубоят е в събота, на 29 август, от 18 ч. на ст. „Искър“.