5:0 срещу „Германея”, Чудото с хеттрик

„Рилски спортист” отнесе с 5:0 „Германея” на 2 октомври и даде признаци на съживяване след трите поредни загуби в последните кръгове. С успеха самоковци скочиха две места напред и вече са десети с актив от 12 точки. В следващия междинен кръг – в сряда, на 5 октомври, от 16 ч. възпитаниците на Петър Аджов гостуват на „Беласица” в Петрич в поредното дерби на Югозападната „В” група.
Считаният за дерби мач на ст. „Искър” така и не се състоя. Гостите се бяха сериозно притеснили и се оказаха догонващи още в самото начало. В 5-ата минута Иван Гемеджиев проби отдясно, центрира топката в наказателното поле и връхлитащият Ивайло Захариев-Пиф от воле откри резултата. Въпреки устремните атаки на нашите нов гол до края на полувремето така и не падна.
През втората част обаче попаденията заваляха едно след друго. В 49-ата минута Кирил Александров-Чудото получи чудесен пас от Захариев и с глава покачи на 2:0. Точно след час игра Чудото вкара втория си гол след асистенция на Киров, а в 79-ата минута оформи хеттрика си след ново ювелирно подаване на Васил Киров.
В заключителните мигове на срещата резервата Георги Митров-Кеч използва неразбирателство в отбраната на „Германея” и без проблем оформи крайното 5:0.
Гостите, които преди този двубой заемаха 5-о място в класирането, с нищо не затвърдиха възходящата си спортна форма. Сапаревобанци бяха учудващо апатични и не отправиха нито един удар към вратата на Николай Чавдаров. Най-чистото положение за „жълтите” се откри малко след подновяването на играта, но шутът отблизо на Димитър Чечев бе блокиран пред голлинията от Росен Пътников.
Някъде около 65-ата минута пък част от агитката на „Рилски спортист” извади плакат с надпис „Срещу терора над българите!”. Запалянковците визираха трагедията в пловдивското село Катуница, където смъртта си намериха две млади момчета.