Кога ще се благоустрои изцяло ул. “Грънчар”?
През миналата година след многогодишно чакане и ходене по мъките част от ул. “Грънчар” бе асфалтирана. Остана обаче една отсечка неблагоустроена. Така за част от [още…]
През миналата година след многогодишно чакане и ходене по мъките част от ул. “Грънчар” бе асфалтирана. Остана обаче една отсечка неблагоустроена. Така за част от [още…]
Срещу бившата “Родопа” имаше автоспирка с навес. Беше удобно да се подслониш, докато чакаш автобус, или да си починеш, пък и да се скриеш от [още…]
Мнение Отдавна избягвам натоварените туристически маршрути. Но поредното изкачване на вр. Мусала ме отведе до онези пътеки, по които още като дете съм направил първите [още…]
“От 10,15 до 12,15 ч. на 7 септември гасихме сами с мъжа ми пожар на Ридо. Отначало мислехме, че няма да можем да се справим. [още…]
Преди Ихтиманския мост на бул. “България” дни наред не е събирана и извозвана сметта. Въпреки сигналите ни боклуците се трупат и никой не си мръдва [още…]
Любен Янкулов, Белчин Най-много и най-вълнуващи са спомените ми от престоя в далечната земя Коми, където преживях 7 години. Колко много приятелства, колко много адреси [още…]
В нашия град на много места има асфалтови бабуни – т. нар. лежащи полицаи. Предназначението им е да убиват скоростта по важни улици, на места, [още…]
Още веднъж по въпроса за търговете в “Самоково” Благодаря на ръководството на общинската администрация на Самоков за публикувания във в. „Приятел“ отговор на поставени от [още…]
На няколко пъти напоследък във вестника се писа за градския транспорт, за автобуса, който изпълнява тази роля. Имаше благодарности до Общината за осигурения безплатен превоз, [още…]
Общината отговаря на читатели По повод отвореното писмо до кмета Владимир Георгиев “Какво и къде ще се строи в “Самоково”? Законни ли са измененията” на [още…]
По молба на наши читатели и във връзка с Деня на града ни – 21 август, припомняме кой св. свмчк Симеон Самоковски. Светското име на [още…]
Преди няколко години Самоков и Боровец бяха газифицирани. С газ се снабдиха училищата, много обществени сгради, частни домове и др. Прокаран бе газопровод и до [още…]
Похвална беше инициативата на бившия кмет на общината Ангел Николов преди повече от 4 години за построяването на клуб на пенсионера в кв. “Самоково”. С [още…]
Наскоро бе решено училището в с. Бели Искър да се закрие поради липса на достатъчно ученици. Дали е правилно или не това решение е важен [още…]
Несъгласие Парите са по-важни от здравето, особено ако се отнася за здравето на другите. Само по този начин можем да си обясним подписания наскоро договор [още…]